Aktulaności Z Gdańska i Okolic

Zwiedzanie Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku!

Zapraszamy na zwiedzanie Teatru Szekspirowskiego z przewodnikiem GTS. Zwiedzanie odbywać się będzie od poniedziałku 21.09 do niedzieli 27.09 do godz. 15:00 w języku polskim i angielskim.

Skąd Szekspir w Gdańsku?

Tutaj, jeszcze za jego życia, wystawiane były sztuki Mistrza ze Stratfordu. Gdański Teatr Szekspirowski powstał w miejscu, gdzie od początku XVII w. funkcjonował budynek Szkoły Fechtunku – pierwszy publiczny teatr ówczesnej Rzeczypospolitej. Obecnie stoi tu jeden z najbardziej niezwykłych teatrów świata, inspirowany dawnym teatrem elżbietańskim.

Zapraszamy do jedynego na świecie teatru z otwieranym dachem, którego otwarcie zajmuje zaledwie 3 minuty! Budynek, uznawany za jedno z największych dzieł architektury ostatnich lat, pokryty jest 1 200 000 antracytowych cegieł i ceglanej kostki brukowej, a jego drewniane wnętrze przenosi widzów do czasów Szekspira.
Jako jedyny teatr w Polsce wystawia spektakle na scenie elżbietańskiej. Może pomieścić do 1000 gości, w zależności od ustawienia sali i rodzaju wydarzenia.

Informacja o biletach:
Cennik
Bilety normalny – 14 zł
Bilety ulgowe – 8zł
Wstęp wolny – dzieci do lat 4

dostępne na: bilety.teatrszekspirowski.pl, oraz w Kasie GTS.

Bilety ulgowe: uczniowie, studenci, emeryci, renciści, nauczyciele, osoby niepełnosprawne, posiadacze Karty do Kultury oraz posiadacze Karty Turysty Gdańsk-Sopot-Gdynia-Plus.

 

Statystyki, katalog stron www, dobre i ciekawe strony internetowe Katalog stron