Aktulaności Z Gdańska i Okolic

Ekstremalny bieg na Stadionie w Letnicy!

Już 7 listopada br. odbędzie się ARENA RUN – nietypowy, ekstremalny bieg po Stadionie w Gdańsku Letnicy. To pierwszy bieg z przeszkodami po stadionie w Polsce, który łączy w sobie dwie popularne formy biegania ekstremalnego: biegi po schodach oraz biegi po torach przeszkód.

Ze względu na stopień trudności i przeszkody przygotowywane dla uczestników, wydarzenie dedykowane jest osobom o dobrej kondycji fizycznej, ale całe rodziny mogą kibicować i wspierać biegaczy. A doping się przyda! Uczestnicy będą mieli co prawda do pokonania zaledwie 3,5 km biegu, jednak to, co spotka ich po drodze, zrekompensuje tak krótki dystans.

– Stadion w Gdańsku Letnicy posiada infrastrukturę, która doskonale wpisuje się w potrzeby biegu – mówi Wojciech Dąbrowski, Dyrektor ds. Komunikacji i CSR Stadionu. – Na terenie obiektu organizowane są różne wydarzenia sportowe, ale ARENA RUN, jako wyjątkowy rodzaj imprezy biegowej, na pewno dostarczy uczestnikom i kibicom mocy wrażeń.

Przeszkody przygotowane dla biegaczy to strome schody i przewyższenia wynikające z konstrukcji bursztynowego stadionu w Gdańsku. Trasa będzie poprowadziła wokół całej areny, wewnątrz stadionu – po klatkach schodowych oraz na trybunach – gdzie będzie się odbywać główna część biegu. Na uczestników na trasie będzie też czekać 6 wyzwań typu cross-fit przygotowanych specjalnie na to wydarzenie.

źródło : http://sport.trojmiasto.pl/Arena-Run-imp412584.html

Statystyki, katalog stron www, dobre i ciekawe strony internetowe Katalog stron