Aktulaności Z Gdańska i Okolic

Bunkier – Klubogaleria życiem tętniąca

Gdańsk – miasto, które kryje w sobie wiele tajemniczych zakątków, urzeka pięknem i magią Mariackiej, krzyczy gwarem Jarmarku Dominkańskiego, stuka brukiem na Długiej, stoi dostojnie Żurawiem – świadczy o naszej przeszłości i odzwierciedla teraźniejszość.

Jest w tym mieście pewien budynek, „niepozorny” olbrzym, ukryty wśród kamienic ulicy Olejarnej… Pierwszego września każdego roku mieszkańcy wracając z Poczty Polskiej Wolnego Miasta Gdańska przechodzą obok fascynującego odprysku historii i nie wiedzą, że mijają właśnie sześciokondygnacyjny poniemiecki schron.
Zawiłe koleje losu, pasja grupy przyjaciół i przychylność włodarzy Gdańska sprawiły, że opustoszały kolos ponownie zatętnił życiem. Obudzony z letargu znowu został niemym świadkiem niewyobrażalnego trudu, czasochłonnych prac, setek pomysłów, spotkań, burzliwych dyskusji, ale tym razem nie po to, aby zamknąć, chronić ludzi przed światem, ale po to, aby się i na świat i na ludzi otworzyć. Połączyć ponad podziałami wszystkich, którzy chcą zanurzać się w dawnych dziejach i wybiegać myślą w przyszłość, kontemplować wysoką sztukę i oddawać się uciechom płynącym z tańca, śpiewu i mocnych trunków…
21 czerwca 2013 roku, w pierwszy dzień lata, klubogaleria BUNKIER otworzyła się na świat. Stała się wyjątkowym miejscem na mapie Trójmiasta, gdzie artyści prezentują swoje prace. Malarstwo, fotografia, grafika goszczą na salach wystawowych, a na scenie  koncerty, performers, jam sessions. Bunkier to 5 kondygnacji kultury i rozrywki, 2 bary, 2 sale koncertowo-imprezowe, galeria z możliwością zakupu wystawianych prac oraz pub, gdzie filozoficznym dysputom towarzyszy też smakowita strawa dla ciała.

Połączenie historycznej, niezmienionej z zewnątrz struktury budynku i wewnętrznego przeobrażenia zaskoczy wszystkich.
Eklektyczne wnętrza, zachowana oryginalna substancja architektoniczna i zastosowane rozwiązania designerskie – to nowa przestrzeń dla kultury i odzyskana atrakcja turystyczna dla miasta.

BUNKIER – PO PROSTU MUSISZ TEGO DOŚWIADCZYĆ.

Klubogaleria Bunkier

ul.Olejarna 3

80-843 Gdańsk

Otwarte codziennie od 17.00

Polecamy!

Źródło: www.bunkierclub.pl , Korekta: Natalia Daszewska

bunkier

Statystyki, katalog stron www, dobre i ciekawe strony internetowe Katalog stron