Aktulaności Z Gdańska i Okolic

3-23 grudnia 2016 r. – Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy

50-metrowe koło widokowe ze świątecznymi ozdobami, lodowisko, otwarta z obu stron Wielka Zbrojownia ze stoiskami z rękodziełem, 8-metrowy wiatrak z grzanym winem – tak będzie wyglądał Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku, który potrwa od 3 do 23 grudnia.

Z roku na rok jarmark w Gdańsku wygląda coraz lepiej. Ten ubiegłoroczny zdobył drugie miejsce w rankingu polskich jarmarków, przygotowanym przez firmę Colliers International Group. Zbliżający się jarmark ma być jeszcze bardziej atrakcyjny.

Nowością będzie 50-metrowe koło widokowe Amber Sky – to samo, z którego od początku wakacji można korzystać na Wyspie Spichrzów. Obok powstanie syntetyczne lodowisko (można z niego korzystać nawet, gdy nie ma mrozu) o powierzchni 180 m kw. W centralnej części lodowiska zamontowany zostanie zagajnik z choinkami. Koło i lodowisko będą odpłatne. Za 15-minutową przejażdżkę kołem osoba dorosła zapłaci 25 zł, a dziecko (do 1,4 m wzrostu) – 15 zł. Nie wiadomo jeszcze, ile będzie kosztować przejażdżka po lodzie.

Tegoroczną nowością będzie też „Świąteczny Jarmark Sztuki, czyli Kulturalne Święta” w Akademii Sztuk Pięknych. Wystawcy „wejdą” do przestrzeni wystawowej Wielkiej Zbrojowni. Większa niż rok temu ma być też strefa gastronomiczna. Jej sercem będzie Anielski Młyn – kręcący się drewniany wiatrak z wyrzeźbionymi postaciami aniołów i świętych. W ubiegłym roku wiatrak miał wysokość 6 m, w tym został podwyższony o kolejne dwa. Zdobią je figury Trzech Króli i Świętej Rodziny, wykonane przez Michała Ostoję-Lniskiego, kociewskiego rzeźbiarza.

Jarmark będą zdobić dwie bramy wejściowe, trzy „bombki giganty”, darmowa wenecka karuzela z 20. „rumakami”, 100 choinek i tyle samo stoisk – m.in. z ozdobami choinkowymi, prezentami, przetworami, wędlinami, pierogami (nowością ma być oferta dla wegan), przyprawami, nalewkami, ceramiką, upominkami, zabawkami, biżuterią, ręcznej roboty czapkami i szalikami. Goście jarmarku będą spacerować uliczkami: Anielską, Czekoladową, Cynamonową, na których będą mogli spotkać Świętego Mikołaja.

W każdą sobotę i niedzielę, na ścianie Muzeum Bursztynu będzie można oglądać wielkoformatowe animacje opowiadające o magii świąt, przygotowane przez Grupę GPEC.

Więcej na: http://bozonarodzeniowy.gda.pl/

Statystyki, katalog stron www, dobre i ciekawe strony internetowe Katalog stron