Aktulaności Z Gdańska i Okolic

2 października 2016 r. – Wielki Finał FIM Speedway U21 World Championship

Czy Krystian Pieszczek sięgnie po tytuł najlepszego juniora globu w 2016 roku? Kibice przekonają się o tym 2 października. Tego dnia na Stadionie im. Zbigniewa Podleckiego przy ul. Zawodników 1 w Gdańsku o godz. 19:00 odbędzie się finałowy turniej FIM Speedway U21 World Championship.

Rywalizacja najlepszych młodych żużlowców świata rozpoczęła się 18 czerwca w King’s Lynn. Po ponad czterogodzinnych zmaganiach najlepszy okazał się Krystian Pieszczek.
21-letni gdańszczanin, który otrzymał stałą dziką kartę od organizatorów mistrzostw, razem z o trzy lata młodszym Brytyjczykiem Robertem Lambertem, zdominował rywalizację na Wyspach.

Obaj wspomniani juniorzy uzyskali wyraźną przewagę punktową nad pozostałymi rywalami i są stawiani w roli faworytów do zwycięstwa w całym cyklu FIM Speedway U21 World Championship. Początek zawodów w Gdańsku, zaplanowanych na 2 października, przewidziano na godzinę 19.

Nim jednak dojdzie do finałowej batalii, najlepsi juniorzy globu spotkają się raz jeszcze,
16 września w czeskich Pardubicach. Areną zmagań we wspomnianym turnieju będzie Plochodrážní Stadion Svítkov, a zawody rozpoczną się o godzinie 19.

Bilety na wielki finał rywalizacji juniorów zakupić można za pośrednictwem portalu internetowego www.eventim.pl, a także w salonach Empik, Saturn oraz Media Markt w całym kraju.Trybuna honorowa: 50 zł

Normalny: 20 zł

Ulgowy: 10 zł

 

Statystyki, katalog stron www, dobre i ciekawe strony internetowe Katalog stron